niedziela, 12 kwietnia 2015


LABORATORIUM PRZEDMIOTU

PROJEKT "CIAŁO JAKO MEDIUM" organizowane przez Teatr ROZBARK ruszyło 
z LABORATORIAMI: WARSZTATMI. JUŻ OD DZIŚ: (Poniedziałek 13.04.15)

Zajęcia z LABORATORIUM PRZEDMIOTU, prowadzi KAMIL BOŃCZYK,
student WTT PWST. (godz. 18:30 - 20:30) WSTĘP FREE!!!!
zajęcia odbywać się będą w Poniedziałki i Środy w godz: 18:30 - 20:30

Miejsce: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK
ul. W. Kilara 29 (dawna Dojazd 29)
41-902 Bytom


Z A P I S Y na  N I E O D P Ł A T N E  zajęcia - LABORATORIA dla młodzieży
bow@teatrrozbark.pl / www.teatrrozbark.pl
tel. 32 428 13 11 / Teatr Rozbark, ul. Kilara 29, 41-902 Bytom

! UWAGA !  jedynym i koniecznym warunkiem zapisu na zajęcia jest uczestnictwo 
do końca trwania LABORATORIÓW, które finalizowane będą pokazem artystycznym 
dnia 13 listopada 2015 r. na scenie Teatru ROZBARK !

Performatywność i semiotyka przedmiotu w kontekście pracy aktora, formy i kontekstu scenicznego. Rodzaj zajęć skierowany do młodzieży szkół średnich dotyczących badań na temat przedmiotu w teatrze. Program to seria ćwiczeń opartych na dokonaniach Tadeusza Kantora, Jerzego Grotowskiego oraz pracy Konstantego Stanisławskiego mających na celu poznanie potencjału przedmiotu w kontekście spotkania ciała w ruchu i z przedmiotem.

Ćwiczenia wykonywane będą w laboratoryjno - badawczym charakterze, cechą których jest pewien proces pozwalający na swobodne działanie uczestników. Dodatkowo zakładają serię dyskusji dotyczących wykonywanych ćwiczeń dzielenia się wnioskami i pomysłami. Ludzie przez przedmiot będą mogli się wyrazić i poznać odrobinę warsztatu teatralnego i ruchowego, co wyraźnie wpłynie na sposób postrzegania dzieła teatralnego w przyszłości, zwrócą również uwagę na to jak przedmioty uczestniczą w ich życiu prywatnym. Warsztaty zakończone pokazem użycia rekwizytu i budowania dialogu cielesnego, i nadawanie nowych znaczeń.


KAMIL BOŃCZYK

Zainteresowany badaniem różnic w kreowaniu roli scenicznej w teatrze dramatycznym a w teatrze tańca, absolwent rocznego studium aktorskiego „Lart Studio” w Krakowie, debiutował w 2007 roku rolą Jasia / Kurta w spektaklu Jaś i Małgosia, czyli ogień w głowie, za którą otrzymał nagrodę aktorską na XXV Konfrontacjach Teatrów Młodzieżowych. W 2008 roku brał udział w etiudzie filmowej „Przez Szybę” w reż. Igora Chojny, która otrzymała nagrody: 2011 - Przemyśl (Festiwalu Kina Niezależnego CK OFF), wyróżnienie w kategorii: kino studenckie, 2011 - Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych "Short Waves" Nagroda Short Waves Pro, 2011 - European Short Film Festival Nagroda Specjalna Jury, 2010 - Sankt Petersburg), (Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina) Dyplom Jury, 2010 - Sankt Petersburg (Międzynarodowy Festiwal Młodego Kina). Dyplom magazynu "Seance" "za owocne poszukiwania źródła tego, co wydaje się niemożliwe", 2010 - Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych). Wyróżnienie w konkursie "Młode Kino Polskie" za "subtelne uchwycenie realizmu magicznego polskiej prowincji".

Brał udział w realizacjach teatralnych, filmowych i telewizyjnych oraz w projekcie wykorzystującym technikę motion capture w „Alvernia Studios”. W swojej działalności pracował z takimi ludźmi jak: Anna Ciszowska, Adam Łoniewski, Andrzej Gajewski, Sławomir Kryński, Jacek Braciak, Krzysztof Stelmaszyk, Jacek Borusiński. Od 2010 roku student PWST w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, dzięki czemu w roku akademickim 2011/2012 wystąpił w dyplomie aktorskim i współpracował z prof. Jerzym Stuhrem, dr Waldemarem Raźniakiem i dr. Januszem Skubaczkowskim. W 2013 roku zrealizował dwa spektakle dyplomowe Transdyptyk w reż. i chor. Anny Piotrowskiej oraz Jak wam się podoba na podstawie komedii Williama Shakespeaer'a w reżyserii Briana Michelsa. W 2015 roku zrealizował niezależny spektakl „Smutki Tropików” (reż. K. Kostrzewa, chor. M. Karczewski) oraz wspólpracuje z "Fabryką kultury".

VIDEO:

Przez szybę ,Komedia Polska
Przez szybę, komedia polska, trailer

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz