środa, 19 października 2016

l a b o r a t o r i a    




G r u p a   l i c e a l i s t ó w
prowadzenie Piotr Mateusz Wach


To chyba najbardziej doświadczona grupa pod względem artystycznym. Adepci pomimo młodego doświadczenia, posiadają wysokie p r e d y s p o z y c j e  r u c h o w e, co umożliwia naukę dłuższych, wymagających kombinacji tanecznych, jak również podejmowanie sukcesywnej pracy w obszarze i m p r o w i z a c j i   k o n t a k t o w e j  jak i samej i m p r o w i z a c j i. I s p i r a c j ą dla procesu stała się osoba M a r i i   C u r i i - S k ł o d o w s k i e j. Punktem wyjściowym wspólnej trzymiesięcznej podróży artystycznej jest t e s k t Artura Pałygi, „W promieniach”. Zupełnie nieznane l i s t y Marii Skłodowskiej – Curie.” Teskt wydany w „Dialogu” 7-8/2016. Osobisty, intymny, będący wyznaniem pisanym w skrytości, przepełnionym nutą smutku i nostalgi, poetycki zapis, ujawniający wyselekcjonwane szczegóły z życia Noblistki, te oficjalne i te trzymane w szufladzie pod kluczem. Uczestnicy laboratorium mają już za sobą pierwsze próby i m p r o w i z a c j i   z   t e k s t e m.




















































G r u p a   g i m n a z j a l i s t ó w
prowadzenie Kamil Bończyk

  W większkości uczestnicy laboratorium wywodzą się z KAT, klasy aktywności twórczej. Stanowią grupę otwartych, lecz jeszcze nie posiadającej tak dobrze rozwiniętej ś w i a d o m o ś c i  p r a c y   z   c i a ł e m. Tutaj zadaniem prowadzącego jest bardzo dokładne tłumaczenie proponowanych sekwencji i zadań ruchowych. Przede wszystkim najważniejsza jest praca z a k t y w n y m  c e n t r u m, które stanowi bazę dla poruszającego się i działającego  c i a ł a   w   r u c h u. Szereg zadań improwizacyjnych, jak i praca z tekstem stanowią rónwież wyzwanie każdego spotkania.


















 






G r u p a  s e n i o r ó w
prowadzenie Szymon Dobosik
L a b o r a t o r i u m  dla  s e n i o r ó w  jest jednym z ciekawszych  obszarów dla obserwującej. Praca z osobami starszymi, z różnym doświadczeniem artystycznym lecz dużym bagażem życiowym jest niezwykle cennym i  odkrywczym źródłem nie tyle nagromadzonej e n e r g i i  każdego z uczestników, lecz również nieśmiałą próbą pokonywania swoich o g r a n i c z e ń   cielesnych i mentalnych. Każde spotkanie stanowi coraz głębsze rozwinięcie w y o b r a ź n i  w sferze mentalnej jak i ruchowej. Począwszy od rozmowy, rozgrzewki, poprzez zadania ruchowe, aktorskie aż do nauki sekwencji tanecznych stanowi swoiste l a b o r a t o r i u m   m ł o d o ś c i.


ZAPRASZAMY do śledzenia AKTUALNOŚCI na FB:

FINAŁ na scenie Teatru ROZBARK 30 listopada. ZAPRASZAMY!!!!! WSTĘP WOLNY.





Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca 
w ramach programu "MYŚL W RUCHU 2016"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz